2017 06 15

Nauja bakalauro studijų programa – Šviesos technologijos


ŠVIESA PNG.png

Jau nuo šių metų stojantiesiems į Vilniaus universitetą Fizikos fakultetas siūlo naują bakalauro studijų programą – Šviesos technologijos. Ši technologinė-inžinerinė alternatyvų Baltijos šalyse neturinti studijų programa trauks studentus trumpesne nei kitų bakalauro programų studijų trukme (3,5 metų) bei praktinių įgūdžių lavinimu. Programa bus vykdoma lietuvių ir anglų kalbomis.

„Naujoji studijų programa lavins ir gilins studentų žinias apie modernią ir sparčiai besivystančią technologijų sritį, kurioje susitinka lazerių ir puslaidininkių fizika, optika ir chemija, skaitmeninis modeliavimas, elektronika ir sumanaus apšvietimo sistemų inžinerija“ - teigia studijų programos rengėja dr. Renata Butkutė.

Šviesos technologijos – programa, nemažai žadanti tiek studentams, tiek darbo rinkai dėl suteikiamo plataus įgūdžių spektro. Čia įstoję studentai galės rinktis tarp rimtesnio gilinimosi į vieną konkrečią optoelektronikos sritį ir platesnių, bet ne tokių gilių žinių įgijimo. Teorijos ir praktikos balansas turėtų leisti pasirinkti tiek mokslinį, tiek inžinerinį darbą. Tam užtikrinti bus pasitelkti atrinkti dėstytojai, kurie yra aktyvūs pasaulinio lygio mokslininkai, taip pat nauja, moderniausia technologinė ir tiriamoji įranga Saulėtekio slėnyje bei Lazerių centre.

Kadangi Lietuva turi gerai išvystytą šviesos technologijų (ypač lazerių) industriją, studentams savo vietos toli ieškoti neturėtų prireikti. Programos rengėjai skatins studentus atlikti praktikas šviesos technologijų įmonėse, rašyti ten baigiamuosius darbus, todėl yra realios galimybės studentams įsidarbinti pagal specialybę dar iki studijų baigimo.

Studentų atstovas Šviesos technologijų studijų programos rengimo grupėje Marijus Ambrozas teigė:

„Programos rengėjams buvo įdomi ir studentų nuomonė, buvo atsižvelgiama į studentų pasiūlymus, VU SA rekomendacijas. Manau, kad tik bendromis jėgomis galime užtikrinti studijų proceso gerinimą, todėl labai džiugu, jog studentų įtraukimas į studijų kūrimo ir gerinimo procesą Fizikos fakultete jau tampa tradicija.“

Daugiau informacijos apie studijų programą čia.

Informacija anglų kalba.

Vilniaus universiteto Studentų atstovybė (VU SA) – seniausia ir didžiausia Lietuvoje visuomeninė ekspertinė švietimo organizacija, būdama visų svarbiausių Vilniaus universiteto valdymo institucijų nare, VU SA dalyvauja studentams aktualių klausimų svarstyme ir priėmime, remdamasi studentų poreikiais siekia gerinti studijų kokybę, rūpinasi studentų praktika.