2017 07 10

VU SA FF kuratoriai kėlė kompetencijas


Liepos 4, 5 ir 8 dienomis Gyvybės mokslų centre (GMC) vyko Vilniaus universiteto Studentų atstovybės (VU SA) organizuojami Centriniai kuratorių mokymai. Juose kartu su studijų programų kuratoriais iš kitų fakultetų kompetencijas kėlė ir Fizikos fakulteto kuratoriai. Įgytas socialines bei akademines žinias studentai įtvirtino liepos 6 dieną vykusiuose Vietiniuose VU SA FF kuratorių mokymuose.

Centriniuose mokymuose pirmojoje dienos pusėje kuratoriai daugiau gilinosi į bendruosius dalykus – Studentų karjeros ir konsultavimo skyriaus darbuotojai priminė apie priėmimų tvarką, taip pat apie šio skyriaus teikiamas paslaugas, bei kokiais klausimais į juos galima kreiptis. Taip pat sulaukėme viešnių iš Vilniaus universiteto bibliotekos, kurios atskleidė, kaip galima visapusiškai pasinaudoti VU Centrinės bibliotekos ir MKIC teikiamomis paslaugomis.

Antroje dienos pusėje kuratoriai VU SA Centrinio biuro koordinatoriai pristatė bazinę akademinę ir socialinę informaciją – ypatingai gilintasi į pakitusią rotacijos tvarką, studijų stabdymo galimybes, paskolų ir stipendijų rūšis. Viską apibendrino praktinė situacijų nagrinėjimo užduotis, kurioje kuratoriai pasitikrino naujai įgytas žinias ir bandė jas praktiškai pritaikyti skirtingose situacijose

Vietiniuose mokymuose kuratoriai buvo labiau sukoncentruoti į Fizikos fakultetą ir jame esančią tvarką. VU SA Akademinio proceso reikalų koordinatorius Arnoldas Solovjovas supažindino su VU ir VU SA struktūra bei valdymu ir uždaviniais. Vėliau kuratoriai pristatė savo namų darbus – vieni su kitais išbandė energingus grupinius žaidimus bei pristatinėjo popaskaitines veiklas Vilniaus universitete ir perėjo prie praktinio mokymuose įgytų žinių panaudojimo – pirmakursių simuliacijos, kurioje kiekvienas kuratorius gavo galimybę pasijusti pirmakursiu priėmimuose arba jį sutinkančiu kuratoriumi. Taip pat buvo aptarti pagrindiniai pirmakursių užduodami klausimai ir diskutuota apie kuratorių įvaizdį.

Kuratoriai dabar yra apginkluoti visa būsimiems pirmakursiams reikalinga informacija ir yra pasirengę jiems padėti!

Kuratorių programa – VU SA įgyvendinamas projektas, kurio dalyviai – vyresnių kursų savanoriai studentai – padeda pirmakursiams sklandžiai įsilieti į Universiteto gyvenimą.