2017 07 17

Dalyvavome VU SA socialinės-akademinės ir atstovų sričių mokymuose


1.png

Liepos 13 – 16 dienoms Vilniaus universiteto Studentų atstovybės Fizikos fakultete (VU SA FF) komanda dalyvavo Vilniaus universiteto Studentų atstovybės (VU SA) socialinės, akademinės ir atstovų sričių mokymuose ir planavimuose Kiškiuose. Užsiėmimų metu studentai nagrinėjo savo sričiai reikalingus dokumentus bei susiplanavo savo metų veiklą.

Mokymai prasidėjo nuo Vilniaus universiteto Studijų nuostatų ir Vilniaus universiteto kamieninio akademinio padalinio (KAP) pavyzdinių nuostatų dokumentų nagrinėjimo. Studentai taip pat susipažino su Vilniaus universiteto struktūra ir dalyvavo problemų simuliacijose.

Antrąją dieną  buvo gilinamasi į „Europos aukštojo mokslo erdvę“ (EHEA), diskutuojama apie į studentą orientuotą mokslą (įSOM) ir Lietuvos aukštojo mokslo sistemą. Su VU SA akademinio proceso reikalų koordinatoriumi Arnoldu Solovjovu nagrinėjome naują rotacijos Vilniaus universitete tvarką, bei gilinomės į kiekvienai sričiai aktualius dokumentus.

Likusias dvi dienas vyko metų veiklos planavimai. VU SA Planavimo proceso reikalų koordinatorius Ignas Gaižiūnas pristatė VU SA Centrinio biuro ir Tarybos iškeltus svarbiausius metų tikslus. Studentai nagrinėjo keturias problemų bylas, susijusias su santykiu tarp dėstytojų ir studentų, vieninga studijuojamų dalykų dėstomosios medžiagos platforma, bei studijų programų kokybės gerinimu.

VU SA FF socialinės srities koordinatorius Rokas Monkeliūnas teigė: „Metų veiklos planavimai yra vienas reikšmingiausių įvykių prieš artėjančius naujus mokslo metus, per kuriuos aktyviai atstovaudami studentus sieksime įgyvendinti planavimuose nusistatytus tikslus. Sunkioji dalis jau įveikta, tačiau liko dar nemažai nuveikti tam, kad užsibrėžti tikslai neliktų tiesiog planais ir atneštų naudos visai Universiteto akademinei bendruomenei.“