2017 08 15

Pirmakursiai sužibėjo „FiSt'17“ stovyklos ekranuose


DSC_6193-01.png

Rugpjūčio 11–13 dienomis Elniakampio slėnyje vyko Vilniaus universiteto Studentų atstovybės Fizikos fakultete (VU SA FF) rengiama kasmetinė pirmakursių stovykla „FiSt‘17“. Jos metu gausus būrys būsimų fizikų turėjo galimybę susipažinti ne tik vieni su kitais, bet ir su savo bei kitų studijų programų kuratoriais, susitikti su pirmuoju dėstytoju. Taip pat buvo pristatytos Universitete ir už jo ribų vykdomos veiklos.

Antroji diena buvo skirta pirmakursiams sužinoti daugiau apie studentų organizacijas: naujai iškepti fizikai diskutavo apie mokslo populiarinimą su Studentų moksline draugija (SMD), Fiziko Dienos (FiDi) atstovai dalinosi įspūdžiais ir prisiminimais iš gyvenimo su FiDi, o Jaunųjų energetikų klubo (JEK) nariai įtraukė dalyvius į praktinius žaidimus ir taip supažindino su jų vykdoma veikla. Taip pat pirmakursiai išgirdo pagrindinę informaciją apie VU SA FF, šios organizacijos sritis bei galimybę prisijungti prie VU SA bet kuriuo studijų metu. Būsimieji studentai turėjo unikalią galimybę paklausyti Fizikos fakulteto dėstytojo Miko Vengrio – pirmosios paskaitos metu buvo nagrinėtas mokslo raidos kelias nuo pat jo užuomazgų iki šių laikų. Visos stovyklos metu netrūko ir įvairių aktyvių užsiėmimų, kurių metu pirmakursiai įrodė, kokie jie kūrybingi ir drąsūs vykdydami kuratorių paruoštas užduotis.

Pasak būsimos Fizikos fakulteto studentės Monikos, pirmakursių stovykla padėjo užmegzti ryšius tarp naujų kurso draugų ir supažindino su atsivėrusiomis galimybėmis Universitete. Stovyklos nuotaika neišblės dar ilgai ir padės be baimės laukti rugsėjo pirmosios.

„FiSt17“ – Vilniaus universiteto Studentų atstovybės Fizikos fakultete suorganizuota pirmakursių stovykla, skirta palengvinti pirmakursių integraciją į Universiteto akademinę bendruomenę.