2017 09 02

Rugsėjo pirmosios šventė


Paveikslėlis:

Kaip ir kiekvienais metais rugsėjo 1-ąją Fizikos fakulteto akademinės bendruomenės nariai dalyvavo tradicinėje Renovatio Studiorum šventėje. Iškilmingoje eisenoje nuo Lietuvos Respublikos Seimo rūmų dalyvavo ne tik pirmakursiai, bet ir vyresnieji studentai bei Fizikos fakulteto dekanas ir prodekanas.

Rugsėjo pirmoji pirmakursiams prasidėjo susitikimu su dėstytojais ir administracija P. Brazdžiūno Didžiojoje fizikos auditorijoje, kurios metu būsimiesiems fizikams žodį tarė Fizikos fakulteto dekanas ir prodekanas bei prisistatė katedrų vedėjai. Paskui naujieji fizikų bendruomenės nariai susirinko į savo studijų programų grupes ir turėjo pirmąsias paskaitas, kuriose dėstytojai bei kuratoriai dar kartą pristatė pagrindinę akademinę informaciją bei dalinosi patarimais, kaip nepasimesti Universitete bei už jo ribų.

Po pirmųjų paskaitų pirmakursiai puolė pasiimti savo tris paskutines vasaros dienas pasiruošimuose rugsėjo pirmosios eisenai gamintos atributikos ir kartu su vyresniais studentais sėdo į troleibusus bei nuotaikingai pajudėjo link miesto centro. Skanduodami savo sugalvotus bei jau ne vienai kartai puikiai pažįstamus šūkius fizikai keliavio iki Lietuvos Respublikos Seimo rūmų, nuo kurių kartu su kitais Vilniaus universiteto fakultetais Gedimino prospektu ėjo link Vilniaus Universiteto centrinių rūmų. Sustabdę eismą Vilniaus senamiestyje studentai, dėstytojai ir kiti akademinės bendruomenės nariai eisenoje sulaukė daug dėmesio iš visų vilniečių bei miesto svečių.

Galiausiai visa eisena, skanduodama „Alma mater!“,  įžengė į pagrindinį Vilniaus universiteto centrinių rūmų kiemą, kuriame visi darniai sugiedojome Lietuvos himną, išklausėme Universiteto rektoriaus ir senato pirmininkės sveikinimo kalbas, o vėliau pirmakursiai, kaip ir visos prieš juos buvusios kartos, prisiekė universitetui.