2017 11 27

Kviečiame apsilankyti Fizikos muziejuje!


Untitled-1-01.png

Fizikos muziejus – 1998 metais įkurtas muziejus, kuriame eksponuojamos moksliniams tyrimams skirtos priemonės. Tai vienas iš penkių Vilniaus universiteto muziejų. Jį inicijavo profesorius Liudvikas Kimtys ir tuometinis dekanas Gintaras Dikčius, ruošiantis Vilniaus universiteto 400 metų jubiliejui. Muziejaus tikslas buvo išsaugoti kultūrinį mokslo paveldą. Pirmieji eksponatai surinkti dar 1978 – 1979 metais.

 

Muziejuje gausu elektros matavimo, geodezinių prietaisų, radijo imtuvų, spektrografų, knygų, išleistų prieškario Lietuvoje bei carinėje Rusijoje, bei kitų įdomių prietaisų.  Vienas ypatingų eksponatų – specialiai įpakuotas gabalėlis grafito iš pirmojo branduolinio reaktoriaus (JAV, 1942m.). Taip pat įdomu tai, kad muziejuje lankėsi netgi du Nobelio premijų laureatai – Zhores Alferov ir Klaus von Klitzing.

Apsilankymas šiame muziejuje puiki galimybė praplėsti savo žinias apie mokslo raidą Lietuvoje, kas aktualu kiekvienam jaunam fizikui. Norintiems apsilankyti muziejuje, ir sužinoti apie jo istoriją bei eksponatus daugiau, kreipkitės į prof. Liudviką Kimtį, tel. 868756469.

Įėjimas į Fizikos muziejų nemokamas!

Daugiau informacijos rasite čia.